Fotogalerie z akcí - Nadace Malý Noe představuje své projekty Olomoučanům

V Regionálním centru Olomouc (RCO) byla 1. června zahájena výstava k 10. výročí Nadace Malý Noe. Posláním Nadace je aktivní pomoc dětem žijícím a vyrůstajícím ve ztížených rodinných podmínkách, v neúplných rodinách či v náhradní péči.

Filosofií Nadace je poskytnout co nejefektivnější pomoc dětem, které ji potřebují. Proto také 100 procent přijatých finančních darů putuje přímo k dětem a činnost pracovníků Nadace je zcela dobrovolná.

K desátému výročí, příhodně na Mezinárodní den dětí, byla zahájena výstava, v rámci které si budete moci přečíst o zajímavých realizovaných projektech pro děti v nouzi.

Na vernisáži se sešlo mnoho těch, kteří činnost Nadace podporují a spolupracují s ní. Nechyběli ani její dlouhodobí klienti. O hudební doprovod se postarala děvčata z Dětského domova Olomouc ve spolupráci s jeho ředitelem Daliborem Křepským.

Úvodní slovo zaznělo z úst primátora Statutárního města Olomouce Antonína Staňka. Ten poděkoval Nadaci Malý Noe za to, že již 10 let pomáhá v Olomouckém kraji všem potřebným dětem a snaží se zmírnit jejich nelítostné osudy.

Jaroslav Strejček, který je členem správní rady Nadace, a který stojí za její činností, ve svém příhovoru představil dojemný příběh Pavlíka. Chlapce, který byl před deseti lety prvním klientem Malého Noema, a který nechyběl ani na včerejším slavnostním zahájení, jež vnímal velmi emotivně. Jaroslav Strejček připomněl, aby lidé nezapomínali konat dobré věci. Aby nezapomínali na nezištnou pomoc těm nejslabším – dětem.

S Nadací Malý Noe dlouhodobě spolupracuje také Moravská vysoká škola Olomouc (MVŠO), která každoročně realizuje Vánoční jarmark, do kterého jsou zapojeni studenti i zaměstnanci MVŠO. Na jarmarku se prodávají nejrůznější ručně vyráběné drobnosti a dobroty. Finanční výtěžek je předán Nadaci a putuje na podporu hendikepovaného dítěte, jehož rodina si kvůli slabé sociální situaci nemůže dovolit pořídit adekvátní pomůcky. Většinou se jedná o děti, které žijí v neúplně rodině bez otce. A právě takové aktivity mají smysl.

Přijďte navštívit výstavu Nadace Malý Noe a přečtěte si o zajímavých a nápomocných projektech. V rámci výstavy nalezete i příběh výše zmiňovaného Pavlíka. Učinit tak můžete do 23. června.Rychlý kontakt

RECEPCE +420 587 331 111
PRONÁJMY  
krátkodobé

+420 587 331 827
+420 724 444 328

dlouhodobé +420 587 331 811
e-mail info(zavinac)rco.cz
  • BEA Centrum Olomouc
  • virtuální prohlídka kongresového centra
  • virtuální prohlídka budovy RCO
  • Střední Morava
  • volne místo 2
  • OK Rehabka

Nejbližší připravované akce

POÚTSTČTSONE
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

partneři Regionálního centra Olomouc

Olomoucký kraj  město Olomouc  MVŠO  TESCO SW  Beata  Regiola  Help To Be Fit  CzechTourism  CzechInvest 

Olomoucký klastr inovací 
BEACPP4OK 
BEA Centrum Olomouc